Ağrı Sohbet Odaları Omegle | Sohbet Sitesi Sohbet Sitesi .

Ağrı Sohbet Odaları Omegle

Ağrı Sohbet Odaları Omegle:

Ağrı ilimiz tarihsel olarak birçok eski savaşlara ve bu dönemlerde savaşların kazanılması ile birlikte oluşan zaferlere imza atmış ülkemizin yine değerli illerinden biridir. 200 yıl bir tarih ile medlere misafirlik yapan bu ilimiz sonrasında birçok savaşlar geçirdi. Medler bu ilimizi Asurlardan alıp toprak hazinesine kattı. Büyük İskender, Romalılar, ve Türkler gibi, Araplar, Bizanslılar sonrasında da Selçukluların eline geçti. Bu süreçten sonra Türkler himaye altına aldıktan sonra ilimiz bu günümüze kadar çeşitli savaşlar ile yönetimler değiştirerek geldi.

İlimiz Anadolu Bölgesinin sınırlarında bulunmakta olup, doğu kısımda kalmaktadır. Volkanik kütleleri ile de çok ünlü bir ilimizdir. Dört mevsim buzlarla katlı dağları ile de ilimiz manzara bakımından zenginlik katan büyük dağlar da bu ilimizde bulunmaktadır. İlimizin tarihsel ve görüntüsel özellikleri saymakla bitmez.

Bunların yanında ülkemize Turistlik mevkisinde değerler katmaktadır. İlimiz efsanelere de imza atmış örneğin size dünyanın en yüksek dağlarından biri bu ilimizde olmasından bahis etmedim galiba Ağrı dağı yüksekliği ile dünyaya ün salmış ve efsanesi ile de adını sıkça söz ettirmektedir. Efsane kısmına gelecek olursak açılımını şöyle izah edeyim. Nuh A.s İslam dininin peygamberi gemisinin burada olduğu söylenmektedir. Yani bir efsane olarak kayıtlarda görünmektedir.

Nuh tufanı dilerseniz araştırabilirsiniz bilmeyenler ki zaten biliyorsunuzdur. Tufandan sonra geminin son durağının burası olduğu bilinmektedir. Bu yüzden Turistlik değerler bakımından oldukça ziyaret edilmekte olan il ülkemize ayrı bir zenginlik katıyor. Bazı yapılan araştırmalara ve örneklere göre de Nuh tufanı sonrası gemiden kalan bazı kalıntılara bilim adamları ve araştırmacılar şahit olmuş, geminin burada olabileceği veya olduğu konusunda söylemler resimli açıklamalar ülkemizde çok tartışılmıştı.

Bilim adamları eski gemi batığına ayit kalıntılar bulduklarını ve bu dağ içerisinde bir geminin kalıntısının olması biraz tuhaf değil mi sizde arkadaşlar. Bu olay yaşandıktan sonra bu efsane dilden dile düşmüştü tahminler vardı ve bazı kanıtlar ile de gerçek olabileceği konusu baya artı. İlimizde gezip görülecek burada yazamadığım bir sürü uğrak mekan ve değerler bulunmaktadır.

Sitemiz bu güzel ilimiz içerisinde yaşayan insanları bir araya getirmeyi hedeflemekte olup kullanıcılarının omegle yapabilmesi yani nick kullanarak tanışma edebilmesi için en kaliteli hizmeti hedef almış Google üzerinde değerli bir sitedir. Sizlerde sunucumuza girebilir hali hazırda bulunan yüzlerce omegle yani yazılı sohbet kullanızıları ile tanışıp arkadaşlıklar kurabilirsiniz üstelik üyelik gerekmiyor iki tık yardımı ile odalarda olacaksınız. Peki nasıl yapacaksınız yan menüde sohbet girişi resmine tıklayıp rumuzunuzu yazıp bağlan demeniz yeterli olacaktır.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz..