Araçta Motor Yağı Fazla Yada Az Olursa Ne olur Motora Zarar Verir mi

Araçta Motor Yağı Fazla Yada Az Olursa Ne olur Motora Zarar Verir mi

Araç motor yağı insanlar için su ve besin ne kadar önemli ise araç motoru içinde o kadar önemli ve hayatidir. Otomobillerde benzinli lpg’li yada dizel araçlar olsun hiç fark etmez motor yağı için prosedür ve etkiler her zaman sabittir.

Motor yağı Fazla Konulursa Ne Olur,

Motor yağı, aracın yağ çubuğundaki maximum yazan çizginin epeyce üzerinde ise araç rahat çalışamayacak bunun sonucu olarak hararet yada kranğ mili ve çevresi yada kartel contalarını patlatacaktık, Araçta fazla yağ olması sakıncalı bir durumdur. Maksimum yağ göstergesinin üzerinde bir yağ var ise hemen fazla yağı bir serviste çektirin.

Motor yağı Az Olursa Ne Olur

Motor yağının gerekli miktardan az olması yağın daha erken eskiyerek sentetik özelliğini kaybetmesine ve motor içi yağlama miktarındaki azalma ve yağ özelliğinin kaybedilmesine bağlı olarak piston gömlek motor bloğu ve yataklar üzerinde aşınmalara sebep olacaktır. Aracınızı yağsız bırakmayın ve periyodik olarak yağ bakımlarımızı yağtırınız.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz Anında Bağlan..