Aristotales Kimdir?

Aristoteles FotoğrafıSelanik yakınlarındaki bir bölgede doğduğu düşünülen Aristotales, 320 ile 380 yılları arasında yaşamış olup dönemine yön veren insanlar arasına girmeyi başarmıştır. Ailesinin hekim olmasından dolayı bilim alanına oldukça ilgi duyan Aristotales, 19 yaşında iken Atina’ya gelmiş ve burada Platon’un sahip olduğu akademiye giriş yaparak eğitim görmeye başlamıştır.

Planton’un ölümüne kadar yanından ayrılmayarak sahip olduğu tüm bilgi ve deneyimlerini öğrenmesi onu Makedonya Kralı İskender’in hocası olacak kadar yüceltmiştir.

Aristotales Hayatı Kısaca?

3 yıl boyunca İskender’e hocalık yapan Aristotales, İskender’in Asya seferine çıkması ile beraber Atina’ya geri dönmüş ve burada öğrenci yetiştirebilmek adına kendi okulunu kurmuştur.

Felsefi alanlarda yapmış olduğu çalışmalar ve bu bağlamda yetiştirdiği öğrenciler, günümüzde dahi bu alandaki çalışmalarının devam ettirilmesine olanak sağlamakta.

Geçmiş yıllarındaki bilgileri öğrencilere aşılamak yerine ileriye dönük araştırmaları öğrencileri ile beraber kavramak istemesi onun bu alanda bir numara olmasına katkı sağlamıştır.

Aristotales Kimdir Kısaca?

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=PvJpGcNcN_U&w=320&h=266]

Etiketler: aristoteles hayatı kısaca, aristoteles kimdir neyi bulmuştur, aristoteles kimdir özet, aristoteles kimdir hayatı, aristoteles kimdir kısa bilgi


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz Anında Bağlan..