Chat Siteleri | Sohbet Sitesi Sohbet Sitesi .

Chat Siteleri

Chat Siteleri:

Chat ülkemizde kullanıcılar tarafından arkadaşlık tanışma ve partner arayışları için en pratik yöntemlerden birisidir. Arkadaşlık siteleri gibi üyelik gerektirmeden chat sitelerinde online chat yapabilirsiniz. Zorunlu üyelik gerektirmez.

Herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Chat siteleri genellikle kullanıcıları bir arada olmasını hedefler. Kullanıcılara web üzerinden en sağlıklı ortamı yaratarak, sitelerin içerisine Operatörler yetkilendirilir. Operatörler Sunucu ve kanal güvenliğini sağlamak ve sohbetçilere seviyeli sohbet imkanı sağlamak için kanal güvenliğini sağlarlar.

Chat siteleri içerisinde kurulu sistem genellikle Unreal server  IRC serveri üzerine kuruludur. Global kanalları genellikle Sohbet ve Chat isimleriyle isimlendirilir. Bunun dışında chat sitelerinde yarisma oyun kelime kanallarında sunucu botları tarafından güncel soruları cevaplayabilir soru çözerken diğer kullanıcılar ile chat yapabilirsiniz.

Chat siteleri içerisinde, Radyo odalarında kullanıcılar için bulunan Dj ler istek şarkılar ile chat yapanlar için canlı radyo yayını sunarlar. Sunucular içerisinde Radyo odalarında Dj ler ile iletişime geçerek sevdikleriniz ve odalar içerisinde tanıştığınız kişilere isteklerde bulunabilirsiniz.

Chat Siteleri Genellikle yazılı chat sunucusu olarak sizlere chat imkanı sağlarlar.

Kullanıcılar için chat sitelerinde gezerken bilinmesi gereken bazı komutlar şunlardır:

/Nick yeninick Bu komut ile rumuzunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

/List bu komut sizlere chat siteleri içindeki tüm kanalların listesini verir. Bu sayede istediğiniz kanala tıklayıp bağlanabilirsiniz.

/ame Mesajınız komutu çoğu chat sitesi içerisinde yasaklanmamış ise bulunduğunuz tüm kanallara aynı anda mesaj yollayabilirsiniz.

/ns register şifre E-mail bu komut beğendiğiniz rumuzu şifrelemenizi ve o rumuzun sadece size özel olmasını sağlar. Sık ziyaret ettiğiniz chat siteleri var ise rumuzunuzu şifreleyip size özel olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede şifrelediğiniz rumuzu sizden başka kimse kullanamaz.

/jon #Kanal-Adı bu komut ise join komutunun yanında boşluk bıraktıktan sonra AltGr ve 3 tuşuna aynı anda basarsanız kare işareti çıkar, ve karenin yanına boşluk bırakmadan girmek istediğiniz kanal ismini yazıp odaya bağlanabilirsiniz.

Chat yapmayı seven kullanıcıların mutlaka bu komutları ezberlemesi gereklidir. Chat sitelerinde gezerken, bu komutlardan başka öğrenmek istediğiniz bilgiler olur ise sunucular içerisinde #Help kanallarındaki yetkililer sizlere komut bilgisi hakkında yardımcı olabilirler.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz..