Erzurum Sohbet Odaları | Sohbet Sitesi Sohbet Sitesi .

Erzurum Sohbet Odaları

Erzurum Sohbet Odaları:

Milattan önce 4 üncü yüzyılda İskender devletine 300 yıl sonra da Roma imparatorluğunun hükmü altında idi. Erzurum kalesi milattan önce yapılmıştır. Urartular zamanında yapılmış Oltu kalesi doğal kayalıklar üzerinde yer almaktadır. Günümüzde hayla bu tarih korunmaktadır. 1999 yılında sağlamlaştırılma çalışması yapıldı.

Erzurum”a HZ.Ömer zamanında Müslümanlar buraya akın etmiştir. Erzurum”un en eski tarihe sahip ulu cami 1179 yılında yaptırılmıştır. Kubbesi mihrabı ve mimari yapısı ile Selçuklu mimarının görüntüsünü almıştır.

İlimiz medreseler ile de oldukça ünlüdür. Aynı zamanda Erzurum Oltu taşı ile de oldukça ünlüdür. Oltu taşı çektikçe parlayan bir özelliğe sahip olup, özellikle de tespih yapımlarında kullanılmaktadır.

1561 yılları arasında yapılan Rüstempaşa Kervansarayı Taşhan adı ile de anılmaktadır. Bu Kervansaray içerisinde Oltu taşı yapımı ve satışları yapılmaktadır.

Bu değerli ilimiz Erzurum için sitemizde chat odaları bulunmaktadır. Chat odaları tamamı ile bedava hizmet sağlamakta olup, zorunlu üyelik gerektirmeden direk olarak sitemize bağlanabilirsiniz. Dilerseniz de rumuzunuzun size özel olmasını sağlayıp şifreleme işlemleri yapabilirsiniz.

Canlı sohbetin yanında sitemiz içerisinde özel Radyo yayınına da yer verilmekte olup sohbet chat arkadaşlarınız için yayın saatlerini takip edebilir şarkı isteklerinde bulunabilirsiniz. Ücretsiz anlık sohbete sohbet girişi yazan panele tıklayıp bir rumuz belirleyerek bağlanabilirsiniz.

Oyun yarışma odaları ile de soru cevap kanallarında sorular çözebilir ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından katılan kullanıcılar ile sohbetler edebilirsiniz. Yazılı sohbet aracılığı ile genel sohbetlere katılabilir diğer kullanıcılar ile tanışabilir hatta ilinize göre arkadaşlık arayışları sohbet sitemiz yardımı ile yapabilirsiniz.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz..