Eski sevgiliniz hayatınıza neler kattı?

Ayrıldıktan hemen sonra olmasa da, eski sevgililerin hayatımıza katkılarını zamanla fark edebiliriz. Eski sevgililerin bizi nasıl olgunlaştırdığını ve bize neler öğrettiklerini yazdık.

Genellikle eski sevgililerimizi pek iyi hatırlamayız, özellikle de kötü bir ayrılık yaşadıysak. Ancak eski sevgililerimizin hayatımıza kattıkları da yadsınamaz. Aslında biten her ilişki ve eski sevgili, ilk zamanlarda fark edemesek bile bize çok şey öğretiyor. Neler mi? Okumaya devam edin.

“Ne aradığımı biliyorum”

Eski sevgiliniz, nelerden hoşlanmadığınızı fark etmenizi sağlar. Eskiden kariyerine odaklanan erkekleri çekici buluyordunuz belki de, ancak şimdi tek isteğinizin sizinle daha çok vakit geçiren bir erkek olduğunu biliyorsunuz. Ya da ayrılık sebeplerinize şöyle bir göz atın. Bu ayrılıkta onun hangi özelliklerinin etkili olduğunu fark edebiliyor musunuz? Yeni ilişkinizde bu özelliklere sahip bir erkek ister misiniz? Elbettte hayır. Şu an ne aradığınızı biliyorsanız, bunda eski sevgilinizin rolü büyük.

“Ayrılık sinyallerini görebiliyorum”

Eski sevgilinizle kötü bir ayrılık yaşamış olabilirsiniz. Belki bir yalancıydı ya da sizi aldattı ve maalesef siz bunu uzun süre fark edemediniz. Belki de aşkı bitmişti ancak siz görmezden geldiniz. Ama bu ayrılıktan sonra yaşayacağınız yeni ilişkilerde bu işaretleri fark etmemeniz mümkün değil. Erkeklerin bu konulardaki tavırları genellikle benzer oluyor. Yeni ilişkinizde bu işaretlerden birini gördüğünüzde ilişkinizi bitirip, sizi hak etmeyen biriyle vakit kaybetmeyebilirsiniz.

“Beni olgunlaştırdı”

Eski ilişkileriniz olgunlaşmanızda oldukça önemli bir role sahip. Her biten ilişkinin ardından aradığınızın ne olduğunu daha iyi anlarsınız, kendinize doğru yeni bir yolculuğa başlarsınız ve hatalarınızı fark edersiniz. Bunların sonucunda beklentilerinin farkında olan daha olgun bir bireye dönüşürsünüz. Geçmişe dönüp baktığınızda biten her ilişkinin ardından ne kadar değiştiğinizi ve bu değişimin sizi nasıl büyüttüğünü fark edebilirsiniz.

“Gerçekleri görebiliyorum”

Zaman zaman bir ilişkinin yürümesi için sadece aşkın yeterli olduğunu düşünebiliriz. Ancak maalesef gerçek böyle değil. Biten ilişkinize baktığınızda eski sevgilinizle birbirinizi ne kadar sevmiş olursanız olun, ilişkinizin önündeki engelleri aşamadığınızı anlayacaksınız. Yeni ilişkinizi hayal dünyasında değil de gerçek dünyada yaşamanız için biraz geçmişe dönmeniz ve dersler çıkarmanız gerekiyor. Bu gerçeklik ilk başta sizi üzse de daha sonraki ilişkilerinizin daha sağlam temellere dayanması için önemli.

“Yalnızlığın değerini anladım”

Eğer sıkıntılı bir ilişkiden çıktıysanız veya zorlu bir ayrılık süreci yaşadıysanız, yalnızlığınızın değerini anlamış olabilirsiniz. Sürekli tartışmaların yaşandığı bir ilişkiden sonra kendinizi biraz dinleyerek ve yalnız kalarak, kendi iç huzurunuzu yeniden yakalayabilirsiniz. Böylece mutluluğun ve huzurun sadece size bağlı olduğunu da anlayacaksınız.

“Güzel anılarımız oldu”

İlişkiniz kötü bitmiş olsa bile, birlikte güzel anlar yaşadığınızı da unutmayın. Ayrılığın ilk günlerinde bunları fark etmeniz pek mümkün değil, ama yıllar sonra anılarınızı gülümseyerek hatırlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Beraber izlediğiniz filmler, gittiğiniz yerler, dinlediğiniz müzikler ilk başta size sadece acı verse de zamanla güzel birer anıya dönüşecekler.

“Yeni şeyler öğrendim”

Sevgilinizle çok farklı karakterlere sahip olduğunuz için ayrıldıysanız, bu aslında birçok yeni şey öğrendiğiniz anlamına da gelir. Tek başınıza asla gitmeyeceğiniz yerlere onunla birlikte gittiniz, daha önce denemeyi bile düşünmediğiniz birçok şeyi birlikte denediniz. Böylece yeni hobiler ve yetenekler de kazandınız. Bu öğrendikleriniz günün birinde, hiç ummadığınız bir anda işinize yarayabilir. Böyle olmasa bile sizden çok farklı bir insanın hayat görüşüyle ilgili çok şey öğrendiniz.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz Anında Bağlan..