Evliliği sabote eden şeyler

Hatalarınızla yüzleşmeye hazır mısınız? Evlilikte sorun yaratan ve zamanla ilişkinin ayakta kalmasını imkansız hale getiren alışkanlıklar ile yerine koymanız gerekenler

Bazı alışkanlıklar, ilişkiyi sinsice yaralar. Oysa o alışkanlıklarda çok küçük değişiklikler yaparak mutlu bir evliliği mümkün kılabilirsiniz. Şimdi ilişkinizi sabote eden şeyleri hayatınızdan çıkarma vakti!

İsteklerini dile getirmesini bekliyorsunuz
Erkekler güçlü olmak isterler, korunmasız görünmeyi değil. Birçok konuda ihtiyaç duydukları şeyi itiraf edemezler. Onu anlamak, ihtiyaçlarını fark etmek için çok meşgul olduğunuzu ya da özellikle seks konusundaki isteklerini dinlemeye kapalı olduğunuzu hissederse, ihtiyaç ve isteklerini kendine saklayacaktır. Zamanla bu birikim ilişki için bir iletişimsizlik sorununa dönüşecektir. Ne düşündüğünü ve ne istediğini sorun ona. Onun kendi kendine sizden istemesini beklemeyin, çünkü muhtemelen hiç söylemeyecektir.

Takdir etmiyorsunuz
Zaman zaman siz ve aileniz için yaptıkları konusunda eşinizi takdir etmeyip, ona teşekkür etmeyerek ilişkideki saygıyı ve bağlılığı yitirirsiniz. Eğer eşinizin de sizi takdir etmediğini hissediyorsanız bunu ona söylemelisiniz.

Size sevgisini göstermemesinden şikayet ediyorsunuz
Bazı erkekler severler ama sevgilerini sizinki kadar bariz bir şekilde göstermezler. Bunu sorun edip sürekli şikayet etmek, karşı taraf için bıktırıcı bir etki yaratabilir. Duygularını belli etmeyen karakterde biriyle beraberseniz onu zorlamayıp anlamaya çalışmalısınız.

Libidonuzun düşüklüğünü görmezden geliyorsunuz
Eşiniz sevişmek istediğinde sürekli onu kendinizden uzaklaştırmayı seçiyorsanız sevgisiz bir evliliğe doğru ilerliyorsunuz demektir. Cinsel isteksizlik sorunu yaşıyorsanız çözme sorumluluğu sizde olan bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Sebebi psikolojik ya da duygusal, her ne ise, sizin dikkatinize değer bir konu olduğundan, görmezden gelmemelisiniz.

Zihninizde ilişki için eski sevgilinizi temel alıyorsunuz
Bazı kadınlar ilişkilerinde hep geçmişte yaşarlar. Eski sevgililer şimdiki hayatı etkilemeye devam eder. Eşinizi, zihninizden bir türlü çıkmayan eski eşinizle ya da eski sevgilinizle kıyaslamak ilişkinize zarar verir. Oysa eşinizin yeteneklerine, olumlu davranışlarına odaklanıp, sorun çıktığında onu eski eşle karşılaştırmak yerine iletişim kurmayı deneyin.

Tüm erkeklerin aynı olduğunu düşünüyorsunuz
Yani tüm erkeklerin olumsuz özelliklere sahip olduğu fikrindesiniz. Eşinizin de tıpkı hayatınıza giren diğer erkekler gibi davranacağı konusunda önyargılısınız. Eski kırgınlıklarınız üzerine eşinizle bir yakınlık kurmanız çok zor. Kafanızdaki olumsuz düşünceleri atıp eşinizle taze bir başlangıç yapın.

Eşinizin fikirlerini bildiğinizi varsayıyorsunuz
Onunla gerçek bir diyalog kurmak yerine kafanızda hayali bir diyalog kurarak iletişimi baştan kesiyorsunuz. Oysa yanılıyor olabilirsiniz. Onun aklından geçen her şeyi bilmeniz imkansızdır, sizin isteklerinize ya da fikirlerinize nasıl karşılık vereceğini ona sormadan tahmin ederek kendinize bir yol çizmeniz sizi yanılgıya düşürür. Oysa derdinizi ya da fikrinizi eşinizle paylaşmanız sağlıklı bir iletişimi başlatabilir.

Anlaşmazlıklarda onun bakış açısını görmezden geliyorsunuz
Eşinizle her konuda anlaşmak zorunda değilsiniz. Ama bu her zaman sizin haklı olduğunuzu göstermez. Olaylara biraz da onun gözünden bakmaya ne dersiniz? Bunu yapabilmek empati duygunuzun da geliştiğini gösterir.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz Anında Bağlan..