Hakkari sohbet odaları | Sohbet Sitesi Sohbet Sitesi .

Hakkari Sohbet Odaları

Hakkari Sohbet Odaları:

100 yıllara dayanan geleneği ve kültürü ile Hakkari ilimiz ülkemizin değerli illerinden biridir. Zap suyu, derin vadileri, yaylaları, çiçekleri, tarihin yıkılmayan adresi olan Hakkari ilimiz, 1926 yılında il olma ünvanına hak kazanmıştır.

İran ve Irak ülkelerine komşu olması nedeni ile, bu bölgelerde yapılan çatışmalar ve savaşlarda Hakkari ilimiz adını sıkça televizyonlarda duyurmaktadır. Terör yuvası olan sınırlarda çatışmalar yıllar boyu sürmekte olup, 2020 yılında da hayla bu çatışmalar aralıksız devam etmektedir. Bu ilimiz üzerinde bulunan dağlardaki sınırlardan aşmaya çalışıp ülkemize girmeye çalışan Teröristler tarafından yapılan eylemler ile adını sıklıkla andırmaktadır.

İlimiz geçimini tarımdan sağlamaktadır. Bunun yanında hayvancılık da ilimizde geçim kaynağı olarak bilinmektedir. Nüfusu çok büyük olmasa bile bu ilimizin de yöresel zenginlikleri bulunmaktadır.

Arıcılık da bu ilimizde yapılmakta olup bal üretimi Hakkari ilinde iyi konumda olup, 4 mevsimi birden yaşayan ilimiz, sakin bir ortama sahiptir. Kuzu kıpma şenliği, Koç katımı şenliği de bu ilimizde yöresel şenlik olarak anılmakta olup, her yıl yapılmakta olup, sofraları şenlendirmektedir.

Koyun yünlerinden tasarlanan kilimlerde dünyaca ün salmış bir özelliktir. Kilimler işlemeleri özel olarak desenlerle süslenip ayrı bir güzellik katmaktadır kültürel mirasına.

Hakkari ili içerisinde bulunan kullanıcıların tanışıp arkadaş olma sohbet edebilme chat yapabilme özelliklerine sahip olmaları için sohbet sitemiz içerisinde sohbet kanalları bulunmaktadır. Ülkemizin tüm bölgelerinden katılımlar sitemize olmakta olup, sizlerde üyeliksiz ve ücretsiz sizlere sağlanan bu hizmetten faydalanmak isterseniz sohbet girişi bölümüne tıklayıp rumuz belirleyerek sohbet ağına anında katılabilirsiniz.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz..