Kova Burcu

Grubu Hava
Uğurlu Günü Pazar
Uğurlu Sayısı 4 ve 8 Uğurlu Taşı Amatist ve Yeşim
Uğurlu Renkleri Koyu mavi, gece mavisi, karışık renkler Uğurlu Çiçekleri Zerren, hercai menekşesi,kartopu
Uğurlu Kokuları Sümbül, yasemin, violet
Uğurlu Müzik Modern eserler En Belirgin Özelliği İşbirliği En büyük ideali İlerlemeyi sağlayacak imkan En Büyük Hatası Başkalarını beğenmeme En Büyük Arzusu Yardım Burcunuzun sembolüne dikkatle bakmanızı söyleyeceğiz.

Omzundaki büyük kovadan sular akan bir insan göreceksiniz. Kova burcu akılı temsil eder. O dökülen sularda eşsiz fikir hazinesidir. Hava grubundan olan burcunuz üstün insanı, dehayı, idealleri, buluşları, sevgiyi, yardımı, temsil eder.

Bu burcun başka bir adı vardır “Dahiler Burcu” da denir buna. Kova burcunda doğduysanız birçok bakımdan talihli sayılırsınız. Sizin burcunuzdan eşsiz insanlar çıkar. Bunu da burcunuz kadar yıldızlarınıza borçlusunuz.

Kova burcu tipleri iki farklı gezegenin etkisinde bulunurlar. Satürn ve Uranüs. Bu nedenle iki hatta üç tip Kova’ya rastlamak mümkündür. Satürn tipleri Uranüs tiplerinden çok daha farklı bir görünüm ve davranış sergilerler.

Bazı durumlarda hem Uranüs, hem de Satürn etkisinin birlikte bulunduğu tipler vardır. Şayet Satürn ve Uranüs’ün olumlu özelliklerini kendilerinde toplamışlarsa, bu çok iyi bir durumdur ve bu tipler genellikle bilim insanı olurlar.

İster Satürn, ister Uranüs etkisinde doğmuş olsun bir Kova’nın en belirgin özelliği özgür, barışçı, birleştirici ve ekip çalışmalarında yüksek bir anlayış sergilemesidir. Uranüs’ün çocukları alışılmışın dışında zekâlarıyla hemen göze çarpan bir kişiliğe sahiptirler.

Dış görünümlerinden davranışlarına kadar son derece farklı ve özeldirler. Neredeyse bir kedi kadar meraklı ve yüksek bir dikkate sahip oldukları için hemen her şeyi öğrenmeye çalışırlar. Ve öğrenirler de… Örneğin, bulundukları ortam içinde aynı zamanda birden fazla konuyu farklı kişiler aralarında konuşurken hemen hepsine birden hakim olabilirler.

Yeter ki, ilgilerini çeken bir aday olsun. Merak, dikkat ve hızlı çalışan zihinleri hemen hiçbir şeyi atlamaz. Zekâsına ve bilgisine güvenir. Bazen bu konuda aşırıya kaçıp işi kendini beğenmeye kadar vardırabilir. Kova’lar hemen her konuya merak duyabilirler. İnsan davranışlarından hayvanların hareketlerine kadar neden niçinleri merak ederler.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Tüm Dünyadan Türkçe Chat.