qwebirc Radyolu Türkçe Kurulumu Download | Sohbet Sitesi Sohbet Sitesi .

qwebirc Radyolu Türkçe Kurulumu Download Yükle İndir

İRC Sunucu açacaksanız genellikle CentoS ve Linux Vps sunucularını tercih etmelisiniz. Öncelikle kurulum için aşağıdaki komutları putty yardımı ile telnetten vps adresinize kurulumunu gerçekleştirin arkadaşlar. sudo yum install epel-release sudo yum -y install python-twisted sudo yum -y install mercurial sudo yum install java-1.6.0-openjdk-devel sudo yum -y install libffi-devel sudo yum -y install openssl-devel sudo yum -y install python-devel sudo yum -y install python-pip sudo pip install pyopenssl –upgrade Sonrasında Alt kısımda Download linkini verdiğimiz dosyaları, rar dan çıkartıp qwebirc2 dosyasını komple ftp den vps adresinize yükleyin.

Ondan sonra config.py dosyasını not defteri yardımı ile açıp alt kısımdaki bilgileri düzenleyin. IRCSERVER = “irc.site-adresiniz.com” IRCPORT = 6667 REALNAME = “Siteadresiniz.Com Sohbet Kullanicisi” IDENT = “Sohbet” OUTGOING_IP = “İP-ADRESİ” WEBIRC_MODE = “webirc” WEBIRC_PASSWORD = “Şifre” CGIIRC_STRING = “CGIIRC” BASE_URL = “http://irc.siteadresi.com:9090” ARGS = “-i 127.0.0.1 -p 9090 ” FORWARDED_FOR_IPS = [ “127.0.0.1”] NETWORK_NAME = “Siteadresiniz.Com Canli Sohbet” FEEDBACK_FROM = “Admin@Siteadresiniz.com” FEEDBACK_TO = “Admin@Siteadresiniz.com” NICK_SERVICE = “NickServ!services@Siteadresiniz.com” Bu kısımları kendi sitenize göre ayarladıktan sonra, Unreal kurulu olan Unreal dosyanızın içerisinde girip unrealircd.conf dosyası içerisine, cgiirc { type webirc; hostname “İP-ADRESİ”; password “Şifre”; }; password yerine qwebirc klasöründeki config.py içerisinde belirlediğiniz şifreyi yazacaksınız. hostname yerine İP-ADRESİNİZİ yazacaksınız.

Sonrasında unreal rehash yapın. Tekrar qwebirc klasörü içerisine girin. js klasörü içerisinde version.js klasörünü bir not defteri yardımı ile açıp src bölümünü arayıp bulun src bölümünün yanına radyo adresinizi yazacaksınız.

Örnek:http:/radyo.siteadresiniz.com:8080 Sonrasında irc için gerekli olan 9090 portunu açmamız gerekiyor onun için komutlar şöyle; service iptables stop iptables -A INPUT -p tcp –dport 9090 -j ACCEPT service iptables save service iptables start Bu komutlardan sonra 9090 portu açılmış oldu. Sonrasında sırasıyla. python compile.py python run.py Komutları ile qwebirc apletimizi start ediyoruz.

Bu appletin özellikleri şöyledir. Radyo bölümü bulunmaktadır. Applet tamamı ile Türkçeleştirilmiştir. Türkçe nick ve karakter hatası düzeltilmiştir. Yazı yazma kısımı büyütülmüştür. Tema ayarlama bölümü düzeltilmiştir.

Tamamı ile Türkçe Radyolu Sohbet appleti haline getirilmiştir. Applet Mobil cihazlar içinde uyumlu olup sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yukarıdaki anlattığım şekilde kurulumu yaptıktan sonra appletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurulum çok basitttir fakat yinede kurulumu gerçekleştiremeyen arkadaşlarsunucuya bağlanıp Rızla rumuzu ile görüşürse ise kurulumu sizler için biz tamamlayabiliriz arkadaşlar. Güle güle kullanın. Appletten Örnek Resim.

Türkçe qwebirc applet indir, qwebirc radyolu sohbet chat appleti, qwebirc indir Türkçe, qwebircv2,qwebirc yeni Türkçe sürümü,

Download Linki: https://yadi.sk/d/gWSR0evXzLp3yg


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler : , , ,

“qwebirc Radyolu Türkçe Kurulumu Download Yükle İndir” için bir cevap

  1. Mehmet Deniz dedi ki:

    Bu Güzel Paylaşım için Teşekkür ederim. Özellikle aradığım ancak bir türlü bulamamış olduğum bir makale olduğu için…. tekrar teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet Sitemize Hoş geldiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbetin Adresi www.Sohbetsuper.Com 7/24 Canlı Müzik Sohbet ve Tanışma Odaları Ücretsiz Üyeliksiz..